Istnieje wiele form masażu, które w konkretny sposób oddziałują na nasze ciało. Jedną z najnowocześniejszych metod jest masaż podciśnieniowy, nazywany inaczej podciśnieniowym. Wykonuje się go z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Co więcej, masowana osoba zakłada kostium zabiegowy. To wyjątkowa forma masażu, która polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z cellulitem i chcących poprawić wygląd swojego ciała, modelując sylwetkę.
Co to jest masaż podciśnieniowy?
Wykorzystywane specjalne urządzenie, oddziałujące na tkankę łączą i skórę. Dzieje się tak dzięki wytwarzanemu przez niego podciśnieniu. Zabieg przeprowadza się na powierzchni całego ciała, wyjątek stanowi twarz. Pacjent ubiera się w specjalny strój, który jest niezbędny do prawidłowego wykonania masażu. Powinien być dobrze dopasowany do ciała, wykonany z lekkiej i przyjemniej w dotyku, ale też elastycznej tkaniny. Dla komfortu pacjenta w miejscach intymnych kostium jest mniej przezroczysty. Zadaniem kombinezonu jest ochrona przed mikrourazami mechanicznymi, które mogą pojawić się przy wysokiej intensywności podciśnienia.
Masaż wykonuje się urządzeniem wytwarzającym podciśnienie o mocy, jaką dobieramy zgodnie z preferencjami pacjenta. Jego głowica składa się z dwóch ruchomych rolek oraz ssącej komory. Co właściwie dzieje się podczas zabiegu? Między rolki na skutek podciśnienia wciągany jest przez ssącą komorę fałd skórny. Rolki wałkują i ugniatają tkanki skórne, zarówno powierzchniowe, jak też głębokie.
Odchudzanie, modelowanie i wygładzanie
Wystarczy już jedna sesja, aby dostrzec pierwsze efekty masażu. Zazwyczaj przeprowadza się go dwa razy w tygodniu, a jednak sekcja składa się z 10-12 zabiegów. Masaż taki oddziałuje przede wszystkim na układ limfatyczny, przyśpieszając jego pracę. Skutecznie wspiera proces usuwania toksyn z organizmu oraz stymuluje skórę do samoodnowy biologicznej. Świetnie sprawdza się u osób, które zmagają się z zatrzymaniem wody w organizmie, czego skutkiem jest m.in. cellulit i nadmierne kilogramy. Masaż modeluje sylwetkę, nie tylko wygładzając skórę, ale też zmniejszając objętość tkanki tłuszczowej. Skóra staje się jędrniejsza oraz bardziej elastyczna. Przeprowadzony na brzuchu, udach oraz pośladkach pozwala zmniejszyć widoczność lub całkowicie pozbyć się niechcianej i nieestetycznie prezentującej się pomarańczowej skórki. W wyniku poprawy krążenia krwi zwiększona zostaje zdolność organizmu do oczyszczania się z toksyn. Ponadto, masaż podciśnieniowy łagodzi ból mięśni i obrzęki. Polecany jest kobietom, które chcą poprawić swój wygląd, ale też osobom aktywnym. Tak naprawdę jest to zabieg, któremu może poddać się każdy, kto chce nie tylko zmienić swoje ciało na zewnątrz, ale poprawić też funkcjonowanie całego swojego organizmu.
Masaż nie jest wskazany w przypadku osób z infekcjami i uszkodzeniami skóry. Nie powinny z niego korzystać również kobiety w I trymestrze ciąży i matki karmiące.
Najnowszej generacji medyczne urządzenia do masażu tego typu, których praca opiera się na opatentowanej technologii Roboderm pozwalają na pracę na skórach luźnych i naczyniowych a praca dwiema głowicami równocześnie skraca czas zabiegu i oczekiwania na efekty zabiegowe.