Zabiegi z zakresu modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej cieszą się dużą popularnością zarówno w gabinetach kosmetologicznych, jak i ośrodkach odnowy biologicznej i SPA. Do tego celu służą szeroko dostępne i różnorodne urządzenia o zaawansowanej technologii przystosowanej tak, aby otrzymać jak najlepsze i najszybsze rezultaty.
Jednym z takich urządzeń jest DiaSculpt będący wynalazkiem belgijskich inżynierów. Jego działanie polega na zastosowaniu krótkiej podczerwieni wraz z pulsującym powietrzem, która wnika w tkankę podskórną i stymuluje komórki, bez ryzyka oparzenia wierzchnich warstw skóry. Dzięki temu można zmaksymalizować korzyści płynące z użycia krótkiej fali podczerwieni i w sposób naturalny i bezpieczny oddziaływać na tkanki wierzchnie i głębiej położone. Efektem tego działania jest przyspieszony metabolizm na różnych płaszczyznach tkankowych, co skutkuje odżywieniem i lepszą przemiana materii na danym obszarze zabiegowym.
Znając już użytą technologię, skupmy się więc na omówieniu fizycznych właściwości samej krótkiej fali podczerwonej.
Krótka podczerwień
Krótka podczerwień jest promieniowaniem elektromagnetycznym. Należy do widma światła i znajduje się w szczególności w niewidzialnym obszarze widma ludzkiego oka (od 650 do 900 nm). Jest źródłem produkcji ciepła. W rzeczywistości oddziałuje z materiałem powodując podgrzanie.
Rozwój inżynierii pozwolił na wykorzystanie dodatkowej technologii, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy. Jest nią system chłodzenia w postaci pulsującego powietrza.
Pulsujące powietrze
Po raz pierwszy krótka podczerwień połączona została z pulsującym powietrzem. Ten system chłodzenia w pełni wykorzystuje zalety ciepła i czerwonego światła.
Łącząc podczerwień z systemem chłodzenia skóry, można bezpiecznie i skutecznie oddziaływać na tkanki głębiej położone bez ryzyka oparzenia wierzchnich warstw skóry.
Przechodząc na procesy oddziaływania na tkanki wyróżniamy przede wszystkim redukcję tkanki tłuszczowej oraz efekt rewitalizacji i odmłodzenie skóry
Redukcja tkanki tłuszczowej:
Proces redukcji tkanki tłuszczowej opiera się przede wszystkim na wpływie działania cieplnego, emitowanego przez urządzenie. Tkanka podskórna nagrzewa się do temperatury 50 ° C powodując podgrzanie adipocytów, gdzie dochodzi do szybszego procesu lipolizy. Trójglicerydy przekształcają się w kwasy tłuszczowe, które są następnie uwalniane przez komórki i eliminowane przez układ limfatyczny. Dodatkowo fale Diasculpt stymulują receptory beta w komórkach tłuszczowych odpowiedzialne za przyspieszony proces lipolizy. Operacja ta byłaby niemożliwa bez ciągłego chłodzenia naskórka pulsacyjnym powietrzem.
Działanie biologiczne promieni podczerwonych polega na ich wpływie cieplnym na tkanki. Energia promieniowania pochłoniętego przez tkanki zwiększa energię kinetyczną ich cząsteczek, a tym samym podnosi stan cieplny tkanek, czyli ich temperaturę.
Efekt odmłodzenia i rewitalizacji skóry należy upatrywać więc w oddziaływaniu cieplnym na tkanki. Po dostarczeniu energii do tkanki następuje naturalna stymulacja komórek oraz pobudzenie procesów biochemicznych.
DiaSkulp zapewnia więc szerokie spektrum oddziaływania na poszczególne tkanki zapewniając przy tym bezpieczeństwo i mierzalne efekty. Zabieg przebiega w pełnym komforcie dla klienta i jest przyjemny w odczuciach ze względu na emitowane ciepło. Czas zabiegowy trwa od 10 do 20 minut na jeden obszar ciała, więc zabieg staje się stosunkowo szybki.
Urządzenie Diasculpt oferuje możliwość pracy zarówno na twarzy jak i ciele w oparciu o tę technologię. Zabieg ten przebiega z zachowaniem pełnego szacunku dla tkanek i naturalne oddziałuje na organizm i komórki. Jego skuteczność jest potwierdzona poprzez testy i badania kliniczne.